Bizim BlogBlogWordPress

Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Web Sitesi Nasıl Oluşturulur: Başlamak için 3 Kolay Yol

BİR WEB SİTESİ OLUŞTURMAK İSTİYORSANIZ BU 3 AŞAMALI BİR YOLDAN GEÇMEKTEDİR. BAŞTA NASIL DÜZEN YAPMANIZ GEREKİR ONU SİZE GÖSTERECEĞİM.

Web sitenizi kurmadan önce, doğru yoldan gittiğinize emin olmak için sadece birkaç dakikanızı bize ayırmanız gerekmektedir.

 • Web sitenizde ürünler mi satacaksınız?

E-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız bu alanda en iyi olan belkide yabancı bir firma olmasına rağmen yinede size önermek istediğim yer Shopify olacaktır.

 • Web sitenize çok fazla trafik alma konusunda CİDDİ misiniz?

Araştırmalarımın sonucunda çoğu insan hatta ben dahi web site trafiğinin çoğalması için bir çok çaba sarf etim ediyoruz SEO denilen şeyi harfiyen uyguluyoruz.

Ama…

web sitelerin çoğu binlerce trafiğe ihtiyaç duymaz. Yani SEO uygulamasını harfiyen uygulamazlar bazen her şeyi akışına bırakır insan yani çok kafa yormamak lazım.

Örnek verecek olursak insanlar sizin web sitenize girdiği zaman ihtiyacı olan doğru bilgiyi almasıdır.

Web site trafiği için size verebileceğim en güzel örnek restoran web siteleridir. Kısaca web sitesinde olan menüler ad, menü, saat, telefon numarası ve konuma sahip olması. Hepsi bu kadar. Hiç kafa yormadan ziyaretçi web sitelerine çekebiliyorlar yani SEO için farklı, farklı fanteziler uygulamalarına gerek kalmıyor. Zaten bunların hiç birine gerekte yok.

Bu tarz bir kategori ile web sitesi kurarsanız en şanslı insanlardan bir tanesi’de sizsiniz. Ve bu siteyi kurman pek bir zamanını almaz kısa bir sürede istediğin tarz’da bir web sitesi bulman çok zamanını almaz. Göze harika görünecek binlerce web site oluşturucu siteler var.

Online Satış Mağazanız İçin Bir E-Ticaret Web Sitesi Oluşturma

Kendi ürünlerinizi satmak için bir web sitesi oluşturacaksanız yukarıda’da belirtiğim gibi size önereceğim tek yer Shopify

Tabi ben Shopify öneriyorum en iyisi olduğu için ama araştırsanız buna benzer başka sitelerde vardır.

Web sitenizi Shopify ile kurduğunuz zaman size sundukları şunlar:

 • Süper kolay bir e-ticaret sitesi oluşturucu
 • Sitenizi istediğiniz gibi değiştirme esnekliği
 • Yerleşik envanter ve nakliye yönetimi
 • Kurulumu yalnızca birkaç dakika süren ödeme işlemi
 • İstediğiniz ekstra işlevselliği sağlayan derin bir uygulama pazarı

Online ürün satışı yapmıyorsanız Shopify’nin size bir faydası olmaz. Diğer konular için ise web sitesi kurmanın daha kolay hatta daha ucuz yolları vardır.

WordPress Vs. Web Sitesi Oluşturucuları

Artık her şey çok kolay.

WordPress’i kullanarak bir web site kurabilirsiniz hayalinizdeki gibi bir web site yapabilirsiniz.

Blogger gibi web sitesi oluşturucuları işinizi son derece kolaylaştırır. Sitelerine girip hobiniz, alanınız neyse onu seçip kedilerinin yazılımlarını kullanarak her şeyi bir araya getirip web sitenizi kurabiliyorsunuz.

Web sitesi oluşturucular en mükemmel yanı şunlardır:

 • Restoranlar
 • Yerel işletmeler
 • Serbest
 • Hobi siteleri
 • Öğrenci grupları
 • Topluluk projeleri
 • Siteleri “Sürdür”
 • Kısa vadeli projeler

Bu tarz web siteler ile sitenizi kurduğunuz zaman trafik çekmek için çok çaba sarf etmenize gerek kalmayacaktır. Gelen insanlar proje veya işletme hakkında bilgi almak için geldiğinde istedikleri’de bir kaç sayfalık yazı olması.

Web site oluşturucuların kimisi için iyi kimsi için kötü yanları’da vardır. insanlar google’da yada başka bir arama motorunda bir şey ararken sorarken çok nadir sizin web sitenize rastlarlar. Yani buda insanların çok fazla web sitenize girmemesi demektir. Ama bazı işletmeler zaten buna ihtiyaç duymazlar sadece kendi adlarına olan bir web sitelerinin olduğu ve bunu direk link paylaşarak insanlara ulaştırarak kullanıcı kazanabiliyorlar.

Peki WordPress Kullansam ?

İşi ciddiye alıyorsanız artık zamanı geldi diyorsanız, ve web sitenizin ziyaretçisinin çoğalacağından umutluysan WordPress kullanın.

 • Kolay kurulum, böylece sitenizi çabucak kurup aktif hale getirebilirsiniz.
 • Tam esneklik ve özelleştirilebilirlik. Zamanla, sitenizi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.
 • Ekibinizdeki birçok kişinin bir geliştirici yardımıyla sitenizde temel düzenlemeler yapabileceği kadar kolay.
 • Büyük yerleşik SEO. Birçok büyük site bir dereceye kadar arama motoru trafiğine bağlı olduğundan, genellikle yalnızca SEO özellikleri için WordPress’i seçerler.
 • Tamamen açık kaynaklıdır, böylece web sitenize sahip olursunuz ve istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.
 • WordPress’in kendisi ücretsizdir. Tüm yapmanız gereken web hosting için ödeme yapmaktır.

Yani bu kadar nedeni fazla olan WordPress ücretsizdir, web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz her şeyi karşılamaktadır. Web site trafiğini artırmak için birden çok özeliğe sahip olan WordPress işte tamda bu yüzden dünyanın en iyisi.

Web sitesi oluşturucu sitelerle karşılaştırıldığında WordPress size bir tık daha zor gelecektir. Web Hosting ayarlamanız gerekecektir, WordPress’i yükledikten sonrada WordPress’i kullanarak sitenizi düzenlemeniz ve doğru temayı seçmeniz gerekecektir.

Bazen sitenizde istediğiniz değişikliği kolayca yapabilirsiniz. Diğer durumlarda, web sitenizin kodunu düzenlemeniz veya bir geliştiricinin size yardımcı olması gerekebilir.

İşletmeniz hakkında bilgi içeren basit bir web sitesine ihtiyacınız varsa, kullanımı çok daha kolay olduğu için bir web sitesi oluşturucu kullanın.

Büyük bir web sitesi oluşturuyorsanız, tamamen özelleştirilebilir ve ihtiyacınız olan gelişmiş özelliklere sahip olduğu için WordPress kullanın.

Peki WordPress.com ne olacak?

Bir çok insanın kafasını karıştıran şey ise, WordPress.com ile WordPres.org ikisini’de yöneten aynı şirkettir.

WordPress.org , tamamen ücretsiz olan açık kaynağa sahiptir. Web hostiğiniz var ise WordPress’i yüklediğiniz zaman WordPress.org’dan kod alıp kullanabiliyorsunuz.

WordPress.Com tamamen işletmenin ücretli tarafıdır. Bir web sitesi kurmak istiyorsanız WordPress.Com’u kullanabilirsiniz. Aynı zamanda WordPress bir web hostingi hizmetti’de sunmaktadır. Size ücretsiz siteler bile sunar.

Ancak…

 • Her web sunucusu şimdi basit bir WordPress kurulumu sunuyor.
 • Web sitesi oluşturucuları artık web siteleri oluşturmak için daha kolay yollar sunuyor ve WordPress’ten daha kolay.

WordPress web sitelerini yönetmeyi çok kolaylaştırırken, bazı kişiler için çok karmaşık olabilir. Kullanıcılardan en büyük şikayet, bazı temel görevlerin gerektirdiği zorluktur. Web sitesi oluşturucuları ise bu sorunu tamamen çözdüler.

Dolayısıyla, bir web barındırma almak ve WordPress yüklemek yerine web sitenizi oluşturmak için daha kolay bir yol istiyorsanız, WordPress.com yerine bir web sitesi oluşturucu kullanmalısınız.

Sitenizi Oluşturma Zamanı

Sizlere tekrardan hatırlatmalıyım ki.

Web sitenizi oluşturmanın yalnızca 3 yolu vardır.

 1. E-ticaret siteleri için sitenizi Shopify ile oluşturun .
 2. Temel web siteleri için en yüksek puanlı bir web sitesi oluşturucu kullanın .
 3. Çok fazla trafiğe sahip büyük siteler oluşturmak için siteniz için WordPress kullanın .

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı