Sosyal MedyaTwitter

Twitter de takipçi Sayımı Nasıl Artıra Bilirim?

İlk 100 organik yani gerçek takipçi kazanmak en zoru olanlardır. Size bu yolda yardımı,faydası olacak bazı önerilerim var.

Kendinizi Takip Ettirin

Öncelik ile kendinizi takip ettirecek kişi yapın sizi takip etmek isteyecek kişileri yükseltmek için denenmiş harika ve bir o kadarda basit önerilerim olacaktır.

Twittere üye isen yada yeni üye olacaksanız en kolay ve basit olan birinci kuralımız Profilinizi hangi alanda kurmuşsanız. Twitter hesabınızı onla alakalı doldurun Profilinizi tamamlayın.

İnsanlar sizin Twitter Profilinize girdiğinde direk baktıkları yer Profilde ne yazdığınızı kontrol eder ve buna göre takipçiniz olabiliyorlar. Ne kadar önemsiz yada basit bir şey olarak görünse bile aslında en önemli şeylerden bir tanesi olan Profiliniz.

Peki Profilinizi doldurmasanız nasıl bir etki ile karşılaşırsınız. Profiliniz boş ise Takipçiler sizin Profili ziyaret ettiğinde sizin ile ilgili bir şey olmadığı için ne amaçla kurulduğunu bilmediği için sizi takip edip yada etmemekte kararsız kalabilirler. Yani BOT gibi görünme gerçek bir kullanıcı gibi görün.

Profilinizi tamamlamanızı istememin nedenlerinden bir tanesi Profilinizi sizi takip edecek kişilerin sizin gerçek olup olmadığını bilmesini öğrenmesinin daha doğru bir yol olduğunu düşündüğüm içindir.

Twitter gün geçtikçe çok hızlı artış göstermektedir bu nedenle artık spam yada bot takipçi göndermeler başlandı hesaplara ücretli bir şekilde işte sizi spam yada botlardan ayıracak tek şey Profilinizi doldurmaktır. Profil Fotoğrafı eklemek bot yada spam olmadığını göstermiş olursunuz.

Twitter’da Beğeni Ve İzlenim

Tweet önemli olan bir şey daha Tweet attığınızda belki hayalindeki gibi beğeniler yada izlenme gelmeyecektir. Ama Tweet’iniz hangi konuyla alakalıysa pes etme devam et o konu üzerinde Tweet atmaya.

Yararlı bilgiler paylaşın yada güvenilir sitelerin linklerini paylaşın yani karşınızdaki kişiye güven verin sizin bir link yada yazı paylaşmanızı dört gözle beklesin. Tweet’lerinizi faydalı bir hale getirin faydalı Tweetleri retweetleyin vazgeçilmez ol emin olun ki insanlar sizi takip edecektir.

Twitter da insanlarla iletişim halinde olun sadece takip edipte takipte kalmayın ilgilenin takip ettiğiniz kişilerle ki oda senle ilgilensin ve Twitter’i daha çok seveceksin her şey daha eğlenceli hale gelecektir.

Şimdi asıl konuya gelelim önemli bir o kadarda etkili bir konu kimi takip edeceğini bilmelisin herkes takip edilmeyi hak etmiyor.

Takibe Takip Hatası

Seni takip eden herkesi takip etme gibi bir mecburiyetin yok bunu asla unutma. Gözlemlediğim kadarıyla bir çok insan biri onu takip edince dur bende takip edim kibar olmaya çalışıyoruz. Aslında bu bir tuzak buna düşmemek gerekir.

Neden diye soracak olursanız yani takipçim yükseliyor daha iyi işte gibi bir düşünceniz var ise sen o kişile konuşmadıktan sonra onun tweet leri senin ilgini çekmedik’ten sonra yada senin tweetler onun ilgisini çekmiyorsa ikinizin’de bir birinize faydasının olmadığını göreceksiniz.

Ben Twitter da bunu çok gördüm bir çok insan bir birini karşılıklı takip ediyor ama ortada bir sonuç yok herkesin ilgi alanı farklıdır. Bu sadece zaman kaydı olur sizin için. Peki kimi takip etmeliyim nasıl olacak nereden bileceğim diye bir soru işareti varsa kafanızda onunda çözüm yolları var.

Üst kısımlarda’da belirtiğim gibi Profiline bir göz attın ortak alanınız’mı var direk mesaj yolla fikir al fikir ver ve sonra karşılıklı takipleşmeye başlayabilirsiniz.

Ortak arkadaşlarını gör Twitter zaten ortak arkadaşları gösteriyor sizin onları takip edip etmediğinizi’de gösterecektir. Eğer ikiniz aynı konu üzerinden gidiyorsanız ortak arkadaşlarda o konu üzerinden gidiyordur.

#Hashtag

İşte sizin işinize yarayacak gerçekten’de kitlenize ulaşabileceğiniz önemli bir faktörlerden bir tanesi daha hashtag. Bir çok sosyal ağlarda bulunan güzel bir tag aracıdır.

Hashtag ne olduğunu bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Hashtag olduğu gibi sizin yazılarınızı linklerinizi direk kendi ilgi alanı duyduğunuz kitle bölümüne çekiyor. Örneğin bloggersin bir blog yazısı yazmışsın #blog hashtag açman direk o alanla ilgilenenlerin bölümüne düşmesi ve gerçekten güzel bilgiler paylaşan bir Twitterciysan seni takip etmesi kaçınılmaz olur.

Bunu asla unutmayın Takipçi çoğaltma yerine kaliteli bir Twitter hesabınız olsun. Küçük ama kaliteli bir kitlesinin olduğu bir twitter size ilgi duyacak bir takipçi kitlesi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı