Bizim BlogBlog

Popüler Blog Konuları Hangileridir ?

Bir blog sitesi açmayı düşünüyor olursak bizim için en büyük sorun olacak konulardan bir tanesi’de doğru olabilecek bir konu seçmek. Blog açan kişinin tek düşündüğü şey acaba hangi konular üzerinden gidersem daha fazla insanları web siteme çekebilirim yada şu konu üzerinden gidersem daha fazla para kazana bilirim diye düşüncelerimiz var. Bizimde gözlemlediğimiz kadarıyla şimdilik liderliğini almış olan 8 blog fikrimiz var sizlere bunları tek tek yazıp yardımcı olmaya çalışacağız belki bu sayede kafanızdaki bazı soru işaretlerini gidermiş olacağız.

1. Teknoloji

Teknoloji blog denilince en büyük en geniş kapsamlı bir blog ve bu yüzden en çok insanların ziyaret etiği web sitelerden bir tanesi olan teknoloji bloglarıdır. Teknoloji blog sitesi açacaksanız insanları en güncel teknoloji konuları hakkında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Bazı insanların düşünceleri bu şekilde büyük teknoloji siteleri var zaten biz oradan ne para kazanabilir nede insanları web sitemize çekebiliriz diye düşünceleri var sakın öyle düşünmeyin teknolojiye meraklı insanlar çok, potansiyeli dahada var.

Teknoloji hepimiz yakından uzaktan takip ediyoruz ve teknoloji şirketlerinin yeni teknolojiler ve araçlar geliştirdiğini görüyoruz. Hiç zorlanmadan yazabileceğiniz sayısızca konular var teknoloji hakkında.

2. Sağlık ve Fitness 

Google’de baktığımızda tüm dünya genelinde Sağlık ve Fitness ile ilgili içerik arayan milyonlarca insanlar var. Sağlık ve Fitness yakından takip eden sayısızca insanlar var buda şu demek oluyor ki büyüye bilen bir site olabilirsiniz. Bu yüzden bir sağlık ve fitness blogu oluşturmak mükemmel bir fikirdir. İşin para kazanma kısmına bakacak olursak en iyi para kazanmanın yollarından bir tanesi olanda sağlık ve fitness blogu.

Sağlık ve Fitnes için bir kaç örnek :

insanlar her zaman yemek, yemek ve yaşamak ister bu yüzden sağlıklı yaşamakta lazım sizin web sitenize uğrayacaklardır.

3. Moda ve Güzellik

Sağlık ve Fitness ten sonra belirtmek istediğim bir diğer konuda Moda ve Güzellik. Günümüzde herkes moda ve güzelliği takip etmektedir herkes yakışıklı, güzel olmak ister, yeni çıkan kıyafetler ise vazgeçilmezlerimizden olmuştur adeta, tekstil gün ve gün gelişmektedir, bu yüzden moda ve güzelliği takip eden insan sayısı çok bu yüzden moda ve güzellik hakkında bilgin varsa düşünmeden açmanı tavsiye ederim.

4. Seyahat Blog

Seyahat Blogu başlayabileceğiniz başka bir ideal blog türüdür. Bu en popüler blog site fikirlerden biridir. Ancak, bu tür bloglar için farklı yerlere seyahat etme ve orijinal deneyim ve bilgiyi paylaşma tutkusuna sahip olmanız gerekir.

5. Yemek Tarifi

Yemek Tarifi denilince aklınızda ne canlandığını tahmin edebiliyorum. Blog yazmanın ne kadar kolay olduğunu buradan anlamış oldunuz bile böyle bir blog açmak istiyorsanız yemek sevginizin olması lazım. Dünyada yemeği sevmeyen var mı ?Gıda blog yazarı olarak temelde çeşitli yiyecek ve restoranlar için inceleme makalesi yazacaksınız. Trafiği üretebiliyorsanız, iyi miktarda para kazanmanın çok kararlı yolları vardır.

6. Ürün İnceleme

Telefon,Tablet,Bilgisayar,Televizyon,Mobilya, akla gelecek bir çok elektronik eşyaları incelemeye meraklı bir isen tam senlik bir blog sitesi kurma fikri günümüzde bunu Youtube üzerinde yapan bir çok insanlar var hepside neredeyse izleniyor sizde hem bir Youtube Kanalı kurabilir ve blog yazınızı yazarken aynı şekilde’de video çekip Youtube kanalınızda paylaşabilirsiniz.

7. Film İnceleme

Film izleyen insan sayısı’da çok ve internette sayısızca film arayan kişiler film önerileri isteyen milyonlarca insan var.

Bir çok insan film incelerken sitelere güvenerek sitelerden önerilen filmleri kontrol ederek zaman kaybı olmaması için sizin tavsiyeleriniz ile belirlediğiniz filmleri izlemeye başlıyorlar. Şunu unutmayın gerçekten film izlemeye meraklı biriysen Film inceleme blogunuz iş görür.

8. Kitap İncelemesi

Okumayı seven biriysen seni hiç zorlamayacak bir blog sitesi sahibi olabilirsin demektir. Tabi günümüzde okumaya hevesli bir çok insan var bu bir Roman,Hikaye,Şiir ve bir çok kitap okuyabilecek insanlar var bunun içinde bir blog sitesine baş vurmaları lazım.

O Blog sitesi neden siz olmayasınız insanlara önere bileceğiniz milyonlarca kitaplar var ve kitap meraklısı biriysen bu iş senin için çocuk oyuncağı gibi bir şey olur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı