Sağlık

Kendinizi Motive Etmenin 7 Yolu

Kendini neden motive etmek istiyorsun ? Bu sorunun cevabını bilmen zaten azda olsa motivasyonunuzu almanın iyi yollarından bir tanesi olabilir. Aşağıda başkaları üzerinde yapılan 7 motivasyon yollarını sizlerle paylaşacağım.

1. Planlarınızı açıklayın

Bir Eşiniz bir dostunuz ve en önemlisi sizi iyi dinleyen birini bulmanız lazım ve o kişiye ne yapmak istediğinizi söylemeniz lazım. Gerçekten’de içten istediğiniz bir şey ise kesinlikle sizi motive edecektir.

2. Arzu teşvik edin.

İstekli olun ne istediğinizi bilin ve hayal edin. İstekli bir şekilde Hayal etmek hayal gücünüzün güçlü oluşu ile istediğin bir çok şeyi hızlı bir şekilde sizi motive eder.

3. Gerçek bir ilgi geliştirin.

İlginizin olamadığı bir şey olsa bile zihin’de büyük bir hedef haline getirin daha üst düzey düşün yada daha örneğin yapacağım yada dahada yükseleceğim hedefini belirlemen lazım. Bir örnek daha gösterecek olursak araç sürmeyi sevmiyorum ama neden en iyi araç süren ben olmayayım ki, motive olarak bunu düşününce gerçekten’de en iyisi sen oluyorsun.

4. Enerjik Olun.

Nasıl’da bir kahve içtiğinizde az da olsa sizi kendinize getiriyorsa, ama sizi motive edecek en önemli faktörlerden bir tanesi’de Egzersiz yapmak, güzel bir uyku çekmek şeker mavisi diye adlandırılan motivasyonunuzu öldürecektir.

5. Uygun zihinsel duruma sahip olmak.

Depresyondaysanız, motive olmanız çok zor. Kafanıza takılan bazı sorunları kafadan silmeniz gerekmektedir, o sorunları kafadan sildikten sonra daha rahat bir şekilde hedefinize motivasyon olabilirsiniz.

6. Küçük bir adım atın.

Çıkamayacağınız bir ağaca çıkabileceğine karar ver eminim’ki kafadan o kararı almış isen mutlaka çıkarsın. Hedefinize doğru bir şekilde atacağınız her küçük bir adım sizi’de momentum yaratacaktır.

Evet Arkadaşlar size 6 yoldan oluşan bir motive makalesi yazdım ama onları gerçekten’de içten isteyerek yapmalısınız. Motive nasıl oluyorsunuz diye bir sorunuz olacaksa, o sorunun cevabı size’de bunu’da artık kendiniz çöze bilirsiniz. Kısacası Komik şeyler izlerken yada komik arkadaş grubunuz var ise sık sık gülerek, eğlenerek ve gezerek sizi bunaltı’dan çıkabilirsiniz. Kendinizi motive etmenin buda 7.ci yolu olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı