Bizim BlogBlog

Her Gün Bir Blog Yazısı Yazabilir miyim?

Sayısız blog içeriği yazısı yazan arkadaşlar var çevremizde olsun sosyal medyalarda olsun kimisi kendine alışkanlık etmiş insanlar okusa’da okumasa’da yazmaya devam ediyorlar kötümü hayır değil onlar pes etmediği sürece bir gün misliyle emeğinin karşılığını alacaktır.

Sizde bu alışkanlığı bu makalemi okuduktan sonra edine bilirsiniz.

BLOG

  • Her şeyi unuttun kendinize bir yol çizin ve kendinize günlük yapmanız gereken görevler verin.Yeni başlıyorsan blog yazmaya günlük ortalama yarım saat sizler için yeterli olacaktır. Kelimelerinizin istatistiklerini tutun kaç kelime yazdınız, 200 ile 500 kelime yazma potansiyeli olacaktır, yazdığınız makaleyi tekrar tekrar okuyun ve inceleyin bunun içinde bir gün vermek yeterli olacaktır. Önerim size sadece yazmakla ilgili değildir, yazdığınız makaleyi okumak ve bir sonraki makalede daha iyi olmanız için dahada kendinizi geliştirmeniz için okuyun defalarca.
  • Asıl faydalı olan konumuz bu ancak çok az insanlar bunu uyguluyor: Kendi konunuz dışında yada ilginizi çekmeyecek hiç okumadığınız kitapları okuyun. Örnek Kurgu kitapları olabilir yada sonu sizi nereye götürecek olan kitaplar hatta nefret etiğiniz hiç bir zaman okumak istemeyeceğiniz kitapları okuyun. Sabırlı ol yazmak kolay bir iş değil bu yüzden sabırlı ol, ve bir gün bir makale yazdığınızda yada şiir fark etmez bu sevip yada sevmediğin kitapları okuduktan sonra sizlere ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • Zor bir iş gibi görünse bile her gün blog yazısı yazıla bilir. Bir iki ay denemelisiniz. Satırlar yazın iki, üç cümle yazın hatta paragraf yazın. Kendinize verdiğiniz yazı yazma görevi size zor gelecekse ve ya yazdığınız satır,cümle,paragraf istediğiniz seviyede değilse yada çok kötü olmuşsa hiç üzülmeyin, çünkü bu yazdıklarınız makaleyi gözden geçirmek için bir gününüzü ayırmanız gerekmekte. Tabi bu bir gününüzü makalenizi incelemeye aldığınızda inanın o yazmış olduğunuz makaleden gözden kaçırdığın yada eksik bıraktığın çok şeyi bulup yakalayacaksın ve dahada anlamlı hale getireceksin. Her gün bir makale yazdığınızda, kendinizin artık ne kadar ilerlediğini göreceksiniz.
  • Bir ödev,ders,inceleme yada öğrenmek istediğiniz her ne olursa olsun, Bir blog yazacaksan başlık düşünmen gerekir. İlgi duyduğunuz konu neyse yada ne üzerine yazacaksan bir başlık edin başlık önemli önce başlık sonra makaleyi başlığa göre yazın hepsi bu kadar.

  • Kendiniz için bir program yapın tabi o programa bağlı kalın kendinize karşı dürüst olun günlük yapamayacağınız bir şey ise haftada iki, üç güne düşüre bilirsiniz, hatta belirli günleriniz olsun yazmadığınız günler ise sizin izinli günleriniz olsun bir ciddiyet resmiyet lazım bu işe bağlılık. Blog yazısı yazma dışında bir çok iş ile ilgileniyorsanız bu sizin için çok zor olacaktır.
Bir ay boyunca her gün blog yazısı yazan bir blogger arkadaşımızın web sitene giderek nasıl bir süreç geçirdiği makalesini okuyabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı