Bizim BlogSeo

En iyi ücretsiz SEO aracı hangisidir?

Ücretsiz SEO araçları çok var ve ben bir çoğunu test etmiş biri olarak bu size önereceğim ilk 4 SEO aracı sizi başarıya ulaştıracaktır.

1. Google Analytics

Neden Google Analytics kullanmalısınız?

Web sitenize gelen kişilerin hakkındaki her şeyi bilmeniz için ve ne istediklerini anlamanız gerekiyor.

Google Analytics giriş yaptığınızda, çeşitli kategorilerden tüm giriş çıkışları görebilirsiniz.

 • Gerçek zaman
 • izlenim
 • görme
 • davranış
 • Geri Dönüş

Edinme bölümüne girdiğiniz zaman sitenize giriş, çıkışı olan tüm trafik verilerini göstermektedir.

2. Google PageSpeed ​​Insights

SEO ve arama motorunda ön sıralara çıkmak için sayfa hızı önemlimidir ?

ilk başlarda arama motoru optimizasyonu için site hızı çok önemli değildi ama bunların hepsi artık değiştir artık önem verdikleri en çok şey iste site hızı oldu. Google, site hızının web araması sıralamasında kullanıldığını açıkça dile getirdi.

Sizde web sitenizin hız konusunda geride kalmadığını öğrenmek için hiç beklemeden Google PageSpeed ​​Insights kullanmaya başlayın.

Web Site Adresinizi girdikten hemen sonra web sitenizin neresinde sıkıntı olduğunu neyi düzeltmen gerektiğini direk size göstermektedir.

 • hız
 • Kullanıcı deneyimi
 • Düzeltmeyi Düşünmeniz Gerekenler

Google bir puan verir web sitenize eğer web site puanınızı yükseltmek istiyorsanız, size düzeltmeniz gereken bölümleri göstermektedir onları düzeltmeye başlayın ve 100 puana ulaşabilirsiniz.

iki bölümden oluşan puanlar var birincisi Mobil girişi ikincisi Masaüstü cihazlardan giriş yapanlar ikisini’de kontrol etmenizi tavsiye ederim ikisinden’de yüksek puan almak istiyorsanız.

3. SimilarWeb

Web siteniz için harika bir SEO aracı daha, web siteniz için kullanıcı düzeyinin performanslarını gösteren sizinle aynı konuyu paylaşan rakiplerinizin hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi görebilirsiniz.

SimilarWeb sadece bunlarla kalmayıp kullanımı çok kolay olan ücretsiz bir araçtır. SimilarWeb’i günlük olarak kullanmanız muhtemel değildir. Ancak, kesinlikle en iyi rakiplerinizi takip ederken, web sitenizin sağlığına dikkat etmenin en iyi yollarından biridir.

4. SEO Site Kontrolü

Arama motoru optimizasyonunun asla çözülemeyen karmaşık ve gelişmiş bir süreç olduğunu düşünenlerden misiniz?

Nereden geldiğini biliyorum. Eskiden seninle aynı pozisyondaydım. Ancak, deneyim ve doğru araçların kullanımı sayesinde, işler benim için bir araya gelmeye başladı.

Size önereceğim bir araç SEO SiteCheckup. Bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içeren çeşitli özellikler sunar:

 • SEO sorunlarının analizi
 • SEO izleme
 • Rekabet izleme
 • SEO raporları oluşturabilme

Bu aracın neyle ilgili olduğunu görmek istiyorsanız, ilk ücretsiz aramanızı yaparak başlayın. Bu, URL’nizi ana sayfadaki arama kutusuna yazmak kadar basittir. Sonuçlar kolay inceleme için listelenmiştir:

Şanslıysanız, web siteniz mükemmel bir puan alır. Bu, SEO perspektifinden her şeyi doğru yaptığınız anlamına gelir.

Tabii ki, bu beklemeniz gereken bir şey değil. SEO kampanyanızdaki “başlık durumu” gibi en az bir sorunu ele almanız için iyi bir şans var.

Profesyonel ipucu: site kontrolü yapmak yalnızca ilk adımdır. Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, sorunun nasıl çözüleceği konusunda tavsiye almak için “nasıl düzeltilir” düğmesine tıklayın.

Bu dijital pazarlama aracıyla, SEO bakış açısıyla sitenizin nerede durduğunu her zaman bilirsiniz. Ana hatlarıyla önerileri takip ederseniz, arama motoru sıralamasında üste doğru yükselme umuduyla, kalıcı SEO kampanya sorunları ile sitenizi kurtulabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı