Bizim Blogİnternetten Para KazanmaSosyal MedyaYoutube

En İyi 3 YouTube Alternatifleri – Para kazanabilir misiniz?

Bu makalemizde, 2020’de işinize yaracak ve faydasını göreceğiniz en iyi 3 YouTube Alternatiflerini sizlere yazacağız.

Geçen seneden bugüne bakacak olursak YouTube’un 1.9 milyar kullanıcısı var ve her geçen gün dahada artmaktadır. Dünyanın geneline bakacak olursak dünyada nerdeyse %79’unun kendisi için kurduğu YouTube hesabı vardır. YouTube’mi daha çok kazandırıyor Blog’mu kazandırma yönünden bakacak olursak ikisininde kendine göre artı, eksileri vardır.

Ünlü olsan’da olmasan’da Youtube’de bir kanal açabilirsin ama YouTube adam kayırmaz, tek şartı ünlü olup olmaman onun için pek önemli değildir YouTube ilgilendiği asıl nokta günlük video paylaşmanızdır. En gözde platformlardan bir tanesi olan YouTube olduğunu biliyoruz. Bu kadar iyi bir platform olan YouTube için, alternatifler bulmak, uygulamak bizler için şart haline geldi.

YouTube’de her şey sizin için mükemmel geçebilir, ama aşağıdaki problemlerle karşılaşabilirsiniz.

YouTube ile ilgili Problemler

  • Paylaşmakta olduğunuz video sansür içermemeli.
  • YouTube’da müzisyen isen müzik paylaşımı yaptığında şunu bilmeniz gerekir ki herkes YouTube’de ücretsiz bir şekilde müziğinizi indirebilir.
  • YouTube sadece kendisi ile ilgilenir nasıl diye soracak olursanız YouTube şirketti için neyin iyi olduğu parayı nasıl kazanacağı ile ilgilenmektedir, yani sizin için değil bu tüm yaptıkları.
  • Bu bir gerçektir’ki iyi yorum yapanlarda var ama buna’da hazırlıklı olmalısınız gerçekten iğrenç, sinir verici yorumlar’da oluyor.
  • Herhangi bir nedenden dolayı hesabınız kapanır yada kanalınız kapanırsa hesabınızı geri almanın bir yolu yoktur.

YouTube dışında başka platform’da video paylaşmanın bir nedeni var mı?

Kendi videonuzu yayınlamak için YouTube’a benzer platformlar var YouTube ne kadar iyi bir platform olsa bile ve ne kadar kullanıcısı çok olsa bile şikayetçi kullanıcıları’da çok fazladır. YouTube 2018-2019 da artık çok zor bir hal almaya başladı kanal kuran kişileri çok zor durumda bırakmaya başladı. Yeni kanal kuran kişilerin kanallarını büyütmeleri için çok zor bir süreçten geçiriyor ve bir sürü kısıtlamalar yapmaktadır. Herkesin 1 yıl sabırlı olması lazım ve sıklıkla içerik paylaşması lazım.

Çevremize baktığımızda insanların problem yaşadığı bir diğer sıkıntı ise telif hakkı, YouTube’nin telefi hakkı sisteminin berbat olduklarını söyleyen çok insanlar var çevremizde olsun sosyal medyada olsun. Şikayetçi oldukları nokta ise senin paylaştığın içerik YouTube bünyesinde başkasının içeriği ile aynı şekilde ise karşındaki kişi senden daha büyük bir kanal ise YouTube önce büyük kanallı tutar ve direk telifi yiyen sen olursun.

Büyük kanallar olsun küçük kanallar olsun bu hiç fark etmez YouTube’a kendini adayan kişi bunun her zaman farkındadır her an YouTube onu banlaya bilir. Bu nedenle her zaman ikinci kanalları vardır. YouTube’nin gerçekten’de artık bezdirdiği bir diğer şey ise REKLAM çoğu kişi ilgisini çeken bir video izlerken istemediği yada sevmediği bir reklam karşısına çıkmaktadır buda onun hoşuna gitmediğini gösteriyor.

İşte sizlere en az YouTube kadar iyi olan video paylaşabileceğiniz platformları paylaşacağım detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Dtube , 2016’da piyasaya hızla yayınlan bir STEEM blok zinciri tabanlı sosyal medya platformudur. Kullanıcılarına reklamsız bir şekilde sunum yapmak ve YouTube alternatiflerinden biri olmayı hedeflemektedir. Reklamsız sunum yapmaları için izleyicileri mutlu edecektir.

Reklam yoksa Dtube’den nasıl kazanırım ? Paylaşmakta olduğunuz videoları kullanıcılar izlemeye geldiğinde sizlere oy vererek ödül vererek kazandırıyor. Ödülleriniz Steem Doları olarak adlandırılan ABD doları olan kripto para birimi yani jeton olarak geliyor. Videonuzu paylaştığınız zaman kullanıcılar iyi, kötü olarak içeriğinizi oylamaya gelirler ve izlediği için oyladığı için ödül almaktadır.

Dailymotion video paylaşım sitesi olarak belki de en büyük çevrimiçi platformlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Dailymotion para kazanmanın yolu ise YouTube gibi reklamlar yoluyla kazanılıyor. Ortalama aylık 3.5 milyar video izlenir kullanıcı sayısı ise 300 milyondur.

Dailymotion kısıtlaması var mı ? Günde 96 video yükleyebilirsiniz en uzun videonuz 2 saat olması lazım kimisi ise 60 dakikalık bir video yükleyebilme kısıtlaması ile karşılaşabiliyor. Dailymotion güzel bir yönü ise videolarınızı satabiliyorsunuz.

Vimeo , NYC merkezine ait olan bir video paylaşım sitesi daha YouTube’nin kendine rakip gördüğü tek platformdur. YouTube rakip olarak Vimeo, görüyorsa buda ne kadar iyi olduğunun anlamına gelmektedir.

Vimeo ile ilgili söyleyebileceğim tek kötü olan şey ise ücretsiz olmadığıdır ücretli bir şekilde abonelik alıyorsunuz ondan sonra videolarınız paylaşmaya başlıyorsunuz tabi’ki Vimeo’mu YouTube’mi diye soracak olursanız YouTube derim diğer video paylaşım sitelerinden dahada iyi bir seviyededir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı