Bizim BlogBlog

Blog trafiğinizi artırmanın en iyi yolları nelerdir?

Blog yada web sitenizin trafiğini arttırmanın bir çok yolu vardır. Sosyal Medya yolu ile bile trafiğini artırabilirsin. Sosyal medya ile nasıl arttırım bunun hakkında hiç fikrim yok diyorsan buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Hakimiyeti

Google, 2011’de yeni bir güncelleme getirmiş oldu güncellemenin adı Panda daha önceden ise Longtail vardı. Yani 2011’den önce her şey daha kolay daha güzeldi web site açan kişi rahat bir şekilde web sitesine trafik çekebiliyordu hemde 100% organik trafik.

Arama Motorları artık, uzun kuyruklu anahtar kelimeler istiyor doğru kelimeyi uzun kuyruklu bir şekilde yaparsan bununda etkisini göreceksiniz.

Uzun kuyruklu anahtar kelime nasıl bulabilirim diye bir şüpheniz var ise hiç telaşlanmayın sadece yapmanız gereken kapsamlı bir şekilde araştırmanız. Tabi size bu makalemizde nasıl araştırabilirsiniz ne yapabilirsiniz bunları hepsini tek tek anlatacağız ve ne kadar basit olduğunu sizde görmüş olacaksınız.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Araştırması

  • Kendini karşıdaki insanın yerine koymanız gerekir. Örneğin makaleniz köpek ile ilgilimi yazılmış Anahtar kelimeyi bu şekilde yazabilirsiniz ( En iyi köpek cinsleri ) artık konunuz ne ile alakalıysa ona göre harekat etmek gerekir.
  • İçeriğinizi yapılandırın çünkü arama sorununu çöze bilirsiniz biri cihaz parçaları ile ilgileniyorsa öyle ise içeriğiniz’in tüm özelliklerini sunarak avantaj sağlayabilirsiniz.

Google’yi avucunun İçine almak istiyorsan uzun kuyruklu anahtar kelimelerle Google’yi avucunun içine alabilirsiniz. Bunlarda 3 adımdan oluşmaktadır.

  • 1. Adım: Google Otomatik Teklif
  • 2. Adım: Google Anahtar Kelime Planlayıcı
  • 3. Adım: Yazma

1. Adım: Google Otomatik Teklif

Google adresine giriş yapın ve arama motoruna makaleniz ile ilgili yazmak istediğiniz yazıyı yazın karşınıza sizin istediğiniz uzun anahtar kelimeler mutlaka çıkacaktır hemde %100 organik anahtar kelimeler çıkacaktır ve onları kullanabilirsiniz.

Rekabette sizde katılın alta resimli örneğini göstermiş oldum.

2. Adım: Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Buradan giriş yapabilirsiniz Google Anahtar Kelime Planlayıcı.

Sizlere yukarıda belirtiğim google anahtar kelime planlayıcı adresine giriş yapıp üye olduktan sonra uzun kuyruklu anahtar kelimeleri arama kutusuna kopyalayın ve firik alamaya başlaya tıklayarak kullanabileceğiniz tüm uzun anahtar kelimeler listesi karşınıza çıkacaktır.

Bu yönete’mi kullanarak 20 – 25 DK içinde sizlere önerilecek 3-4 uzun kuyruklu kelimeler önerilecektir. Buda sizin işinizi kolaylaştıracaktır web sitenize yüzlerce binlerce gereksiz anahtar kelime yazmanıza gerek kalmayacaktır. işte bendeki bazı örnekler:

Web Sitesinin Trafiği Nasıl Arttırılır

En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri

Blog ve site trafiği nasıl artırılır

Web Site Trafiği Artırma Yöntemleri 

Blog Trafiği Nasıl Arttırılır? 

Organik hit ARTTIRMA

3. Adım: Yazma

Yazma belkide en önemli noktalardan bir tanesidir. Hedeflediğin anahtar kelime öbeği için sizden istenilen en az 1.500 kelime yazmanız bununla tek kalmayıp ilginç, faydalı bilgiler, değerli bilgiler vermekle odaklı bir yazı yazmalısınız bununda etkisi çok fazla olacaktır sizin web site trafiğiniz için.

E-posta Trafik Üretimi

2013 yılında dünya genelinde 3.6 milyardan fazla e-posta hesabı kullanılıyor ve günde 247 milyondan fazla e-posta gönderiliyor. E-posta uzmanları e-posta için harcadığınız her 1 dolar için size ortalama 42 dolar geri kazandıracaklarını söylüyorlar.

Evet bu çok güzel bir haber gibi görünse’de ama artık eskisi gibi değil e-posta alemleri, ama yinede üzülmeyin sizin e-posta hesaplarınızı nasıl aktif bir şekilde kullanacağınızı oradan web sitenize nasıl trafik çekeceğinizi örnekler ile göstereceğiz.

Web sitenizde her zaman sitenize kullanıcıların abone olabileceği ve e-posta kaydı yapabileceği bir bölüm olsun zaten o kişi e-posta üzerinde sitenize kayıt yaptığında artık sizin bir parçanız olmuş demektir. Artık Web sitenizde bir makale paylaştığınızda E-posta yolu ile ona bildirim atabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı