ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Sağlık > Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Son Güncellenme : 22 Ağu 2011 17:52

Burun estetiği sonrası en çok dikkat edilmesi gereken şey burna hiçbir şekilde darbe aldırmamaktır. Eğer burun bu süreçte darbe alır ve siz bunu doktorunuza bildirmezseniz, burun yanlış bir şekil alabilir. Bu estetik sorunlar dışında sağlık sorunları da yaratır. Yapılan burun ameliyatı sonrası kısa süre içinde yeni bir burun ameliyatına girmek tehlikeli bir yoldur.

Doktorlar eğer fiziksel efor sarf edilmeyen bir işle uğraşıyorsanız 3. günün sonunda size işe dönme izni vereceklerdir. Ancak spor benzeri bir işiniz varsa bu durumu doktora belirtmelisiniz. Bazen doktorlar gözlüklere bile izin vermeyebilirler. Burnun üstüne baskı yapan bir gözlük ameliyat sonrası oluşan şekli bozabilir. burun estetiği nde burun estetik olarak milimlerle ölçülen bir orantı yakalar. Eğer bu orantı çok küçük bir oranda kayarsa sürekli göze batacaktır. Bu nedenle sargılar alınanana kadar burna kesinlikle darbe almamak ve su değdirmemek önemlidir. Eğer burnunuza özellikle sıcak su değdiyse bunu doktorunuza acil olarak belirtmelisiniz. Bu sadece görünüş değil sağlık sorunlarına da neden olabilir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
1,015 saniyede 69 sorgu yapıldı.